AUTOMATICKÉ ROLETY: UDRŽUJÍ TEPLO V DOMĚ A ŠETŘÍ VAŠE PENÍZE

Ano, můžete si užít příjemnou zimu a zároveň snížit své náklady na energie. Automatizované stínění s TaHoma switch a aplikací TaHoma může výrazně zvýšit energetickou účinnost vaší domácnosti a pomoci vám tak ušetřit vaše peníze.

Udržujte si doma příjemnou teplotu a snižte svoji uhlíkovou stopu

Vzhledem k tomu, že současná geopolitická situace má vliv na ceny energií a nové předpisy týkající se změny klimatu nás vedou ke zlepšení izolace a energetické účinnosti našich domů, každý hledá nové způsoby, jak udržet teplo ve svém domě a ušetřit náklady na energie, aniž bychom museli obětovat své pohodlí.

Jak ale zůstat v teple, aniž byste museli rozbít prasátko? Je to vážná otázka, uvážíme-li, že například ve Francii, vytápění představuje 66 % spotřeby energie v domácnostech.

Naštěstí existuje poměrně jednoduché řešení: automatické venkovní rolety!

Snadné a ekologické vytápění domů

Automatické rolety jsou ideálním řešením, jak v zimě udržet v domě teplo a zároveň se podílet na boji proti globálnímu oteplování. Automaticky využívají přirozenou sluneční energii a minimalizují tak potřebu drahého vytápění, které je náročné na emise CO2.

V zimě okna fungují jako přirozený zdroj tepla pro váš domov. Hliníkové nebo plastové žaluzie a rolety jsou vynikajícími tepelnými izolanty, které pomáhají tuto energii zadržovat a zároveň fungují jako ochrana před větrem a chladem.

Ručně ovládané žaluzie a rolety však nestačí. Pokud chcete, aby vám stínění skutečně pomohlo ušetřit náklady na energie, musí být automatizované.

Automatické rolety se během dne samy otevírají, tím vaše okna zachycují veškeré sluneční teplo. V noci se rolety opět zavírají, aby se zajistilo, že žádné teplo neunikne ven. Studie prokázaly, že používáním automatických rolet či žaluzií můžete snížit náklady na vytápění o 10 až 30 % ve srovnání s manuálním řešením[2].

Právě to je na automatizaci tak skvělé: dělá práci za vás. Vaše žaluzie a rolety jsou vždy v optimální poloze, i když nejste doma nebo jste zaneprázdněni jinými činnostmi. Centralizované ovládání navíc znamená, že kdykoli je potřeba, můžete žaluzie a rolety najednou otevřít a zavřít jedním dotykem na vašem chytrém telefonu, což vám velmi usnadní život a zároveň v zimě udrží váš dům v teple.

Navíc nyní můžete na motorizované venkovní stínění získat dotaci Nová Zelená Úsporám, avšak pouze v případě že o ni zažádáte v kombinaci s dotací na zateplení.

Centralizace chytré domácnosti s TaHoma

TaHoma switch umožňuje spravovat celý ekosystém chytré domácnosti. Stisknutím tlačítka, jedním dotykem v aplikaci (pro iOS a Android) nebo jednoduchým hlasovým příkazem můžete okamžitě ovládat všechna svá zařízení přesně tak, jak chcete. Například si můžete při odjezdu na dovolenou zapnout scénář simulace přítomnosti pro odrazení potenciálních zlodějů, nebo se můžete na dálku přesvědčit, že jsou všechna světla zhasnutá a dveře jsou zamčeny.

Můžete si také naprogramovat "scénáře" podle své denní rutiny. Scénáře jsou automatizované programy, ve kterých si nastavíte všechna automatická zařízení tak, aby dělala přesně to, co chcete. Scénáře umožňují snadno a jednoduše maximalizovat komfort a energetickou účinnost vašeho domova, aniž byste se museli o cokoliv starat.

V rámci pravidelných aktualizací jsme do systému TaHoma přidali přednastavený scénář Tepelný Komfort, který vám pomůže šetřit energii po celý rok tím, že bude řídit automatické žaluzie a rolety tak, aby optimalizovaly spotřebu energie.

Scénář Tepelný komfort: Snadné zajištění pohodlí v zimě

Scénář Tepelný komfort nabízí různé režimy automatizace pro letní i zimní období.

Pojďme se blíže podívat na to, jak by vám v zimě mohl scénář Tepelný komfort zpříjemnit život v domácnosti.

Nejprve v aplikaci určíte, na kterou světovou stranu jsou jednotlivá okna orientována. Aplikace poté doporučí nejvhodnější čas pro otevírání a zavírání jednotlivých rolet nebo žaluzií. Tato doporučení můžete zachovat, nebo je změnit podle vlastních preferencí.

Představte si, že váš obývací pokoj má několik oken:

  • Ráno se všechny rolety automaticky otevírají hodinu po východu slunce, aby se interiér prohřál ze slunečního světla.
  • Za soumraku se všechny rolety automaticky zavírají, aby se všechno teplo udrželo uvnitř.

Tento scénář využívá automatické rolety k optimálnímu využití sluneční energie během celého dne.

Aplikace TaHoma nabízí spoustu užitečných typů a návodů, jak nastavit scénář Tepelný komfort tak, aby vyhovoval vaší domácnosti, ale také jak nastavit další scénáře, které vám zpříjemní život. Pokud máte nějaké dotazy, podívejte se na naši stránku s nejčastějšími dotazy, kde se dozvíte, jak používat scénář Tepelný komfort, ať už se senzory, nebo bez nich.