JAK TOPIT CHYTŘE A PŘEDEVŠÍM ÚSPORNĚ

Každý podzim přemýšlíme, jak ušetřit na energiích a jak se připravit na zimu. Rok 2022 je v tomto ohledu velmi nepříjemný a letošní zimu se bude hodit každá ušetřená kilowatthodina. To ale neznamená, že doma musíte mrznout ve dvou bundách. Představujeme vám chytrý termostat a termostatické hlavice Somfy, které vám dopřejí příjemné teplo domova a pomohou výrazně uspořit za vytápění.

Představte si, že jakmile ráno odejdete z domu, všechny radiátory se stáhnou na minimum a později si váš domov sám zatopí, abyste se vrátili do příjemně vyhřáté domácnosti. Takže neplatíte za topení, když nejste doma a zároveň se z práce nemusíte vracet do promrzlého domova. Přesně to dokáže Somfy Termostat a termostatické hlavice zapojené do systému TaHoma® switch (kompatibilní také s TaHoma Premium).

Uspořit na topení nebylo nikdy jednodušší.

Další výhoda chytrých termostatických hlavic je, že v každé místnosti vám automatizace může nastavit rozdílnou teplotu. Například v obývacím pokoji vyšší pro příjemné trávení večera s rodinou a v ložnici nižší pro osvěžující spánek. Funkce chytrého učení a kalendáře zajistí, že hlavice sama rozpozná, kdy je potřeba začít vytápět. Když třeba chcete mít v osm hodin večer v obývacím pokoji příjemných 23 stupňů, TaHoma® switch a hlavice si sama určí, kdy je ten správný čas začít topit.

Chytré vytápění šetří vaši peněženku

Systém TaHoma můžete kromě termostatu a hlavic propojit také se svými venkovními roletami nebo žaluziemi a využít je k ještě vyšším úsporám. V zimních měsících vám tak přes okna nebude unikat drahocenné teplo a v létě zabráníte přehřívání interiéru. Se slunečním čidlem Sunis WireFree io vám v chladných dnech může domov vyhřívat i energie ze Slunce! Jakmile je čidlo zaznamená, vytáhne stínění, aby se teplo ze Slunce dostalo dovnitř.

Úspory vám zajistí také pokročilé funkce, jako je detekce otevřeného okna. Pokud systém detekuje otevřené okno, zastaví topení.

A co když odjedete na víkend na chalupu nebo někam na delší dovolenou? Topení můžete odkudkoliv vypnout, nastavit udržování nízké teploty nebo v případě potřeby jen na dálku zkontrolovat.

A další příjemný bonus? Montáž termostatu i hlavice snadno zvládnete sami. Nečeká vás tahání kabelů ani vrtání do zdi. Přečtěte si jak jednoduchá je instalace termostatické hlavice.